День алопеції: точна причина масового облисіння дітей в одному з українських міст у 1988 році досі не названа

День алопеції: точна причина масового облисіння дітей в одному з українських міст у 1988 році досі не названа

КИЇВ. 6 серпня. УНН. Сьогодні, 5 серпня, у першу суботу останнього місяця літа, відзначається Міжнародний день алопеції. Подію 2010 році заснувала музикантка та мандрівниця Мері Маршал, яка сама страждала на алопецію. А у 1988 році в Чернівцях сталося масове облисіння дітей. Його точні причини не названі до цього часу, пише УНН.

Що таке алопеція

Алопеція – це патологічне випадіння волосся, що приводить до їх часткового або повного зникнення на голові або на певних ділянках тулуба.

У сучасній медицині описані декілька видів алопеції. Однак, до цього часу не до кінця зрозуміло, що саме може викликати цю хворобу.

Мері Маршал започаткувала Міжнародний день алопеції, аби об’єднати людей, які мають цю хворобу, допомогти їм боротися з дискримінацією по відношенню до себе та інформувати суспільство, що це рідкісне захворювання не передається від людини людині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені винайшли нові ліки від облисіння

Чернівецька хімічна хвороба

Наймасовіший та найзагадковіший випадок алопеції в Україні (тоді урср) стався у 1988 році у місті Чернівці.

У перші місяці року було зафіксовано 10 випадків облисіння дітей віком 2-3 роки. Однак, тоді цьому ніхто не надав уваги.

Перші випадки облисіння дітей більш старшого віку, які могли супроводжуватися запаленням дихальних шляхів, болем у суглобах, висипами на тілі, почали фіксувати у серпні.

До листопада кількість випадків зростала. Населення Чернівців перебувало у паніці. Дітей масово почали вивозити з міста. За деякими даними, до кінця року з 15 тисяч дітей дошкільного віку і місті залишилося лише 600, з 33,5 тисяч школярів – близько 5 тисяч.

З кінця року випадки алопеції у дітей практично не фіксувалися. Було ще декілька незначних осередкових спалахів у 1989 та 1990 роках.

Згідно деяких підрахунків, від алопеції тоді постраждали майже 2 тисячі дітей.

Було озвучено близько 80 різноманітних версій облисіння дітей у Чернівцях. Серед них, кислотні дощі, отруєння фтором з кухонної солі, і навіть застосування хімічної зброї ворогами срср.

Серед людей популярною була версія, що облисіння дітей спричинив витік ракетного палива під час перевезення ракет вулицями міста.

У 1988 році тодішньою владою офіційно була озвучена версія про отруєння сполуками талію. Однак, її поставили під сумнів деякі західні науковці.

Багато вітчизнах медиків до цього часу її також не підтримують.

Масове облисіння дітей у Чернівцях у багатьох джерелах навіть отримало свою назву – Чернівецька хімічна хвороба.

Нагадаємо

В Україні почали лікувати дітей від спинальної м’язової атрофії за державний кошт.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *