15% проб з водойм на півдні після підриву Каховської ГЕС не відповідають нормам – МОЗ

15% проб з водойм на півдні після підриву Каховської ГЕС не відповідають нормам - МОЗ

КИЇВ. 31 липня. УНН. 15% проб води з поверхневих водойм на півдні країни після теракту на Каховській ГЕС не відповідають санітарним нормам, зменшившись з показника 35%, повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, заяву якого наводить МОЗ, пише УНН.

Цитата

«У перші дні після затоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС морська та річкова вода з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками не відповідала санітарним нормам у 35% випадках. Зараз рівень забруднення знизився до відхилення у 15%. На сьогодні ми фіксуємо, що вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використання у господарських цілях та вилову риби з таких водойм для подальшого вживання. У воді виявляється ротавірус, збудники гострих кишкових інфекцій – тобто ризики інфікування та негативного впливу на здоров’я зберігаються», – зазначив Кузін.

Деталі

Як повідомили у МОЗ, “епідеміологічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей – контрольована”.

“Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено”, – ідеться у повідомленні МОЗ. 

Також спеціалісти ЦКПХ відбирають для дослідження проби ґрунту. “Станом на кінець липня 91% проб відповідають гігієнічним вимогам. У 9% проб зафіксовані перевищення за паразитологічними показниками. Йдеться про яйця гельмінтів та наявність у пробах кишкових цист, які можуть викликати гастроентерит чи дизентерію”, – вказали у міністерстві.

Доповнення

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Відкрито кримінальне провадження про екоцид.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *