Євробачення 2024 – фінські музиканти підписали петицію з вимогою усунути Ізраїль

Фінські музиканти закликали усунути Ізраїль від участі у «Євробаченні»

Ізраїль закликали усунути від участі у “Євробаченні” © Getty Images Країну звинувачують у воєнних злочинах.

Понад 1400 музикантів із Фінляндії підписали петицію, в якій вимагають від національної телерадіокомпанії Yle чинити тиск на Європейську мовну спілку (EBU), яка є організатором «Євробачення». За словами авторів петиції, та має заборонити Ізраїлю брати участь у пісенному конкурсі.

Якщо ж EBU відмовиться від цього, то Yle закликають бойкотувати “Євробачення-2024” і не відправляти на конкурс свого представника.

«Нашим цінностям не відповідає те, що країні, яка вчиняє воєнні злочини та продовжує військову окупацію, надається публічна сцена для полірування свого іміджу в ім’я музики. У той же час інші країни-учасниці зрештою підтримують політику Ізраїлю. Yle був одним із перших, хто вимагав усунути Росію від участі у конкурсі 2022 року, і ми очікуємо від Yle такого ж активного захисту цінностей і зараз», – заявили автори петиції.

Вони також закликали представників музичної індустрії в інших країнах підтримати їхню позицію та висунути відповідні вимоги до своїх мовників.

Наприкінці грудня представники Yle зазначали, що стежать за ситуацією і чекають на рішення EBU.

«На жаль, цей конфлікт між Ізраїлем та палестинцями дуже тривалий. Хоч як би це не було, це не ситуація міждержавної агресивної війни як між Росією та Україною», — заявив глава креативного контенту та медіа мовника Вілле Вілен.

Нагадаємо, в Ізраїлі заявили, що частково виводять свої війська із сектору Газа, оскільки війна вступає у нову затяжну стадію. Раніше один із високопоставлених діячів правої коаліції прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху закликав палестинців «забиратися з Гази», звільнивши місце для ізраїльтян, які можуть «змусити пустелю розцвісти».

Відсутність розуміння стратегічної перспективи виходу з поточної палестино-ізраїльської кризи поряд із масштабами гуманітарної катастрофи залишаються головними чинниками, що викликають занепокоєння у всього світового співтовариства. Точної відповіді на запитання: що далі? немає ні в кого. Але перші підсумки підбити вже можна.

Це робить В’ячеслав Лихачов у статті «Війна в Газі: чотири висновки з операції Ізраїлю «Сталеві мечі».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *