Відомий будинок у Києві з вражаючою архітектурою реконструюють та доповнять торговельним центром

“Літаючу тарілку” в Києві реконструюють: що залишиться від пам'ятки

© «Літаюча тарілка» на Либідській/facebook.com Ця будівля є символом епохи НТР часів радянського модернізму

Будівлю на Либідській, з легендарним символом наукового прогресу часів радянського модернізму, яку кияни називають “літаючою тарілкою” перебудують. Будинок де розташовується лекторій та приміщення Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ) буде реконструйовано зі збереженням профілю будівлі та її функцій, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“На даний час згідно з проєктом реставрації та виданого раніше дозволу, проводяться ремонтно-реставраційні роботи, буде повністю збережена без зміни головного фасаду, композиційної об’ємності трьох різно-великих форм, лінзоподібного об’єму з планувальною схемою та функціональним призначення кінолекційної зали, що є основним предметом охорони”, – зазначає міністерство у повідомленні.

Інші будівлі, які не охороняються законом і розташовані поруч з інститутом, будуть перебудовані за погодженим проєктом. У попередньому рішенні про забудову, потрібно було доопрацювати погодження органу з охорони культурної спадщини, перепроєктувати під’їзд до будівлі пожежних машин в круговому варіанті та внести зміни щодо неприпустимості перебудови геометричних розмірів фундаменту та інше.

Раніше, навколо будівлі “Літаюча тарілка” на Либідській площі у Києві встановили будівельний паркан. У Департаменті охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації підкреслювали, що проводили реставрацію.

Наказом Міністра культури та інформаційної політики України будинок УкрІНТЕІ «Літаюча тарілка» на Либідській внесено до реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва у 2020 році.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *