Гітара Джона Леннона пішла з молотка за 2,87 мільйона доларів – фото, відео

«Втрачену» гітару Джона Леннона продали за рекордну суму

Гітару продали за 2,87 мільйона доларів © juliensauctions.com Вартість лоту становила майже три мільйони доларів.

Акустичну гітару Джона Леннона, яку вважали загублену протягом 50 років, продали на торгах, влаштованих аукціонним домом Julien’s Auctions. Як повідомляє CBSNews, вартість гітари склала рекордні 2,85 мільйона доларів. Це робить її п’ятою за вартістю гітарою, яку колись було продано.

Зазначається, що гітара використовувалася Ленноном та його колегою за гуртом Beatles Джорджем Харрісоном під час запису альбому Help! 1965 року.

За даними аукціонного дому, Леннон купив гітару 1964 року. Продюсер гурту Джордж Мартін відзначав, що Леннон і Харрісон грали на гітарі при записі пісень You’ve Got to Hide Your Love Away, It’s Only Love, I’ve Just Seen a Face, Girl та Help!.

Наприкінці 1965 року Леннон подарував гітару Гордону Воллеру з поп-дуету Peter & Gordon. Пізніше Уоллер віддав гітару менеджеру, який кілька десятиліть зберігав інструмент на горищі.

Аукціонний дім не розповідає, як гітару вдалося знайти за 50 років після того, як її бачили востаннє. Але там стверджують, що справжність інструменту підтвердив музикант та автор Beatles Gear Енді Бабюк. Справжність гітари вдалося встановити завдяки характерним маркуванням, зокрема тому, що аукціонний дім назвав «характерною текстурою деревини» та «завитками матеріалу накладки з панцира черепахи».

Нагадаємо, британський режисер Сем Мендес планує зняти одразу чотири фільми, присвячені легендарному гурту The Beatles. Кожен із них розповідатиме історію «Ліверпульської четвірки» від імені одного з учасників колективу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *