Запуск сайту еАкцизу: як це змінить ринок алкоголю в Україні

Мінцифри запустило сайт еАкцизу: як це змінить ринок алкоголю в Україні

Ілюстрація: Мінцифри

Мінцифри зробило ще один крок у боротьбі з контрафактним ринком алкоголю й тютюну, запустивши окремий сайт проєкту еАкцизу. Ця система повинна наблизити Україну до європейських стандартів.

Marketing Marathon

Прокачайте маркетинг-стратегію свого бізнесу та знайдіть нові канали взаємодії з аудиторією на MRKTNG марафоні від MMR та Ekonomika+ 25 червня топменеджери Ощадбанку, Укрзалізниці, NOVA (Нової пошти), Kernel, Ковальська та ще 25+ великих компаній розкажуть, які стратегії та канали просування підійдуть саме вашому бізнесу. Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Згідно з повідомленням, еАкциз – це цифровий інструмент для протидії тіньовому ринку алкоголю й тютюну, розробка якого почалася в 2022 році, коли Україна втратила понад 27 мільярдів гривень через несплату податків на ці товари.

“еАкциз замінить стару-добру паперову акцизну марку на електронну з DataMatrix-кодом. Її можна буде легко відсканувати через Дію та перевірити, чи легальний продукт. І, звісно, зможете поскаржитися, якщо помітите щось підозріле”, – написав очільник відомства Михайло Федеров.

Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua

Мінцифри запустило окремий сайт, де можна дізнатися всі деталі про проєкт еАкцизу, його поточний етап, дорожню карту, а також переваги для бізнесу, держави та суспільства. Там міститься вся інформація про реформу.

На сайті користувачі знайдуть дані про:

  • Етапи впровадження еАкцизу,
  • Переваги для бізнесу, держави та суспільства,
  • Законодавче регулювання обігу алкоголю й тютюну.

Наразі команда Мінцифри завершує роботу над нормативно-правовою базою для впровадження еАкцизу. Запустити систему планується у 2026 році.

Зазначається, що еАкциз допоможе забезпечити контроль над алкогольною та тютюновою продукцією і зробити цей ринок більш прозорим. Система дасть змогу відстежувати кожну одиницю продукції на всіх етапах – від виробництва або імпорту до продажу споживачеві.

“Це гігантська реформа й мегаважливий антикорупційний проєкт, який кардинально змінить усю галузь. Держава не втрачатиме гроші, а українці не купуватимуть контрафакт”, – додав Федеров.

Про ліцензійний та нелегальний міцний крафтовий алкоголь, і чому його легалізували ще у 2023 році, але жоден дистилятор не отримав ліцензії на виробництво – читайте в статті “Де український віскі, джин, паленка? Чому крафтові виробники не можуть розвиватися”.      

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *