Гетманцев пояснив, чому не варто радіти рекордному за останні 10 рокі…

фінансовому результату українських підприємств” title=”Фото: freepik.com” />

Фото: freepik.com

Сукупний фінансовий результат українських підприємств за 2023 рік склав понад 863,8 млрд грн, що стало найкращим показником за останні 10 років. 

HR Wisdom Summit

Побудуйте ефективну HR-стратегію вашого бізнесу HR Wisdom Summit від Delo.ua та Ekonomika+ 17 липня HR-лідери OLX Робота, Shell, ArcelorMittal та ще понад 30 великих компаній поділяться найкращими практиками адаптації ветеранів у робоче середовище, підтримання ментального здоров’я команди, наймання в умовах кадрового голоду та використання інновацій в HR Забронювати участь

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, посилаючись на дані Держстату. 

Зазначається, що прибутковими були 71% суб’єктів господарювання (їх загальний результат – +1 339,9 млрд грн), збитковими відповідно – 29% (-476,2 млрд грн).

Позитивний фінансовий результат зафіксовано у 14 з 15 секторах економіки (окрім освіти, де він від’ємний, -123,4 млн грн).

Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua

На думку Гетманцева, це досягнення не треба переоцінювати і вважати, що українські підприємства працюють у гарних умовах та з їх фінансами – усе гаразд.

Як зауважив нардеп, понад 40% загального здобутку забезпечили фінансова і страхова діяльність, переважно банківський сектор (346,5 млрд грн). 

Фінансовий результат усього реального сектора загалом – 410,5 млрд грн, з яких:

  • торгівля – +177,2 млрд грн, 
  • промисловість – +118,2 млрд грн, 
  • сільське господарство – +63,8 млрд грн, 
  • транспорт, поштова і складська діяльність – +48,9 млрд грн, 
  • будівництво – усього +2,4 млрд грн.

Крім того, Гетманцев акцентує увагу на тому, що у згаданих секторах реального сектору загальний від’ємний фінансовий результат тих, хто зазнав збитків – 386,2 млрд грн, і це 81,1% від сукупного показника збиткових підприємств (у фінансового сектору – там також є збиткові з результатом -13,5 млрд грн, і відсоток збитковості – 33,4%, але вклад у загальний результат усього 2,8%).

Також рівень збитковості у багатьох секторах залишається високим: приміром, у сфері культури, спорту та розваг – 41,4% від усіх підприємств, операціях з нерухомістю – 39,6%, освіті – 36,8%, готельно-ресторанному господарстві – 36,2%, професійній та науково-технічній діяльності – 32,5%, ІТ – 31,3%, будівництві – 31,0%.

“Тобто 10-річний рекорд «витягнули» переважно фінустанови, які «конвертували у результат» ті не зовсім звичні умови діяльності, у яких працювали”, – пояснив нардеп.

Детальніше про те, де шукати резерви для покриття оборонних витрат, про підвищення податків, про податкові перевірки, а також про “клуб білого бізнесу”, Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю Delo.ua.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *