У 2,7 разів менше компаній закривається у 2023 році. Фото: Depositphotos
6 482 компанії почали процес закриття за період з березня 2022 року по листопад 2023 року. Цьогоріч, в середньому, на місяць припиняє роботу 479 бізнесів. Це майже утричі менше, аніж за відповідний період 2021: тоді на місяць закривалось 1290 компаній.
Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній 13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь
Про це повідомляє “Опендатабот”.
У 2,7 разів менше компаній закривається у 2023 році
За даними аналітиків, у 2,7 разів менше компаній закривається у 2023 році.
Зазначається, що лише 17% компаній потрапили у процедуру банкрутства, решта самостійно вирішили припинити свою діяльність.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua
“Для порівняння, у 2021 році частка компаній, які опинились у банкрутстві, складала 5,1%”, – зауважують аналітики.
Найбільше закривається бізнесів у Києві
Як підкреслюють в “Опендатабот”, найбільше закривається бізнесів у Києві: 893 справи. На другому місці антитопу — Львівщина, де закрилось 526 компаній, а на третьому — Дніпропетровщина: 479 бізнеси.
За даним аналітиків, найчастіше закриваються громадські організації — 1068 компаній. На другому місці підприємства оптової торгівлі — 826 компаній, а замикають антитоп компанії у сфері сільського господарства — 492 справи.
“Найгучніше банкрутство року — це процес закриття української авіакомпанії “МАУ”, пов’язаної з Ігорем Коломойським. Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної. До топ-3 компаній у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь та одна з компаній мережі WOG”, – зазначають в “Опендатабот”.
Зауважимо, кількість ФОП в Україні рекордно росте. Найчастіше в Україні нові справи відкривають у сферах торгівлі, індивідуальних послуг та громадського харчування. П’ята частина усіх нових ФОПів відкривається на Київщині.
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни 7820 українських бізнесів змінили регіон своєї реєстрації. 44% релокованих підприємств представляють сферу оптової торгівлі, будівництва та нерухомості.
Джерело фото: ua.depositphotos.com