Виплати військовим – зарплата в ЗСУ для поранених може зменшитись

Ранені військові, яких за новими правилами не демобілізують, ризикують втратити частину зарплати

© Getty Images Кількість поранених військових росте швидше, ніж кількість тилових посад для них.

Військові, які через поранення на фронті втратили здатність виконувати обов’язки за своєю військовою спеціальністю і яких за новими правилами мають перевіряти на здатність продовжувати нести службу на інших, більш легких для них посадах, можуть втратити частину свого грошового забезпечення, пояснює юрист Володимир Романчук у статті «Мобілізація по-новому: що зміниться у ВЛК і з якими хворобами візьмуть в армію».

За його словами, через значну кількість військових, які за станом здоров’я не можуть виконувати обов’язки за своєю первинною військово-обліковою спеціальністю, а також обмежену кількість штатних посад у тилових підрозділах, є ймовірність того, що їх можуть зарахувати в розпорядження певних військових частин згідно з наказом Міноборони №260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам». 

«У такому разі ці «прикомандировані» особи матимуть особливий порядок проходження служби та менший розмір грошового забезпечення. Це зменшить витрати міністерства на окремо взятого бійця, проте сам солдат у захваті від нового статусу не буде», – каже юрист. 

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ Міноборони внесло наказом №490 від 18 серпня 2023 року.

Оновлення торкнулися методології визначення ступеня придатності до військової служби, переліку хвороб, а також розширили обов’язки ВЛК.

Згідно з новими правилами, ВЛК визначатиме придатність людини до військової служби не лише за станом здоров’я загалом, а й за конкретною військовою спеціальністю: якщо кулеметник отримав поранення і не зможе продовжувати свою роботу, замість демобілізації його можуть перевести, наприклад, на посаду водія.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *