АРМА продає танкер Nika Spirit – кошти на підтримку бюджету

Кошти ворога працюватимуть проти нього: в Україні продадуть заарештований в Ізмаїлі російський танкер

Фото ілюстративне © unsplash.com/ Finn Mund У АРМА зазначають, що приклад реалізації російського танкера- знаковий прецедент.

За результатами засідання Комісії з реалізації арештованих активів визначено організатора торгів з продажу заарештованого ще 2 2019 році російського нафтового танкера Nika Spirit.

Про це повідомило агентство Бессарабія INFORM з посиланням на АРМА.

Обраний реалізатор повинен забезпечити проведення незалежної оцінки російського танкера, а після цього танкер виставлять на продаж через . електронну систему Прозорро.Продажі – для забезпечення прозорості та конкурентності процесу реалізації.

Танкер Nika Spirit (раніше Neyma) був арештований у липні 2019 року в порту Ізмаїл. Рішенням суду цей актив згодом був переданий АРМА для управління. Саме судно призначене для перевезення нафтопродуктів.

Мінвідновлення та Адміністрація судноплавства, разом з АРМА, внесли пропозицію до РНБО:  не шукати управителів активами, а продавати їх після відповідних рішень суду. Доцільність у тому, що сума, отримана від продажу, йде до бюджету України одразу.

Щодо російського танкера Nika Spirit Нацагентство отримало ухвалу Дніпровського районного суду м. від 4 листопада 2024 року про його реалізацію і одразу розпочало цей процес.

У АРМА зазначають, що приклад реалізації російського танкера- знаковий прецедент.

Таким чином, АРМА виконує ухвалу суду за прозорими конкурентоспроможними процедурами на Прозоро.Продажі. і забезпечує можливість зміни способу від управління на реалізацію, що дасть надходження до бюджету, і кошти ворога будуть працювати проти ворога.

У даному випадку реалізується фактично санкційний актив, і рішень судів про «націоналізацію» і заборону реалізації Нацагентством не надходило.

Раніше Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) стикнулась з проблемами під час спроби прийняти в управління деякі арештовані активи на суму понад 39,4 млрд грн. Оскільки відсутня відповідна нормативна база та мала місце слабка взаємодія з правоохоронцями. Про це повідомила Рахункова палата за результатами аудиту відповідності використання коштів держбюджету та управління активами АРМА.

Відповідно до аудиту, за 549 судовими ухвалами активи залишаються неприйнятими в управління через відсутність нормативно врегульованої процедури передачі та недостатню взаємодію з органами прокуратури й досудового розслідування.

Аудитом виявив дефіцит фінансового ресурсу для забезпечення роботи агентства. Зокрема, у 2022–2024 роках АРМА було виділено 610,8 млн грн, що становить лише 56% потреби, що спричинило критичну плинність кадрів.

Незважаючи на вищезазначені труднощі впродовж 2022-2023 років та І півріччя 2024 року агентство забезпечило надходження від управління активами 0,4 млрд грн, управління грошовими коштами – 0,6 млрд грн, реалізації активів – 1,6 млрд грн.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *