Член комітету ВР з нацбезпеки розповів про неможливість масової демобілізації через загрози нацбезпеці. Ротаційна система для військових також не повністю реалізована через загострення на фронті.
Ротаційна система для військових ще не повністю реалізована через загострення на фронті та міжнародну ситуацію. А масова демобілізація під час війни нині не відповідає інтересам національної безпеки. Про це розповів в ефірі Radio NV Федір Веніславський, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, передає УНН.
Деталі
Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк на засіданні Ради повідомляв, що проєкт про демобілізацію майже готовий, але його не можна передавати до Верховної Ради, поки не буде підготовлено достатньо резерву військових, щоб замінити демобілізованих.
Веніславський відповів, про що свідчить така заява, і чи можуть ті, хто чекають на ротацію чи демобілізацію, попрощатися з такими думками:
“Ну, я б розділив це на дві складові. Ротація — це те, про що ми на засіданнях комітету постійно говоримо з начальником Генштабу, головнокомандувачем ЗСУ та представниками Міноборони. Якраз ротаційний спосіб надання можливості відпочити протягом кількох місяців для військовослужбовців, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, на сьогодні є необхідним. Це те, що прагне реалізувати головнокомандувач ЗСУ генерал Сирський, але через загострення ситуації на фронті та міжнародні і політичні події, зокрема обрання Трампа, реалізувати це поки що не вдається”.
Веніславський додав, що росіяни намагаються тиснути, не шкодуючи своїх ресурсів — людських та технічних. Тому повноцінна ротаційна система ще не запрацювала, хоча військове командування працює над цим.
Щодо демобілізації чи звільнення з військової служби під час воєнного стану, то я вже неодноразово говорив, що деякі наші колеги озвучили і запропонували внести відповідні положення до законопроєкту, який потім був вилучений за зверненням Кабміну та міністра оборони. На мою думку, це було зроблено або через нерозуміння наслідків таких заяв і дій, або з певним свідомим злим наміром, але під час повномасштабної війни обіцяти масове звільнення з військової служби — це, м’яко кажучи, не відповідає інтересам національної безпеки та оборони. Я не думаю, що найближчим часом у нас з’являться підстави для закону, який би передбачав масове звільнення військовослужбовців
— сказав він.
Раніше
У квітні 2024 речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявляв, що на розробку окремого законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців закладено до 8 місяців