© Getty Images Він вважає, що удар по Спасо-Преображенському собору міг бути відповіддю за підтримку Агафангелом України.
На початку повномасштабного вторгнення російський десант повинен був висадитися в Одеській області, але окупантам нібито завадив митрополит Одеський та Ізмаїльський Московського патріархату Агафангел, про що під час програми “Месейчук+” розповів очільник Одеської ОВА та, за даними ZN.UA, номінант на посаду генерального прокурора України Олег Кіпер. Він зауважив, що священник російської церкви їздив вздовж узбережжя Чорного моря з іконою, після чого здійнявся шторм.
“У перші дні війни Агафангел при своїх 84 роках, зараз йому вже 86, він взяв ікону, яку ми з вами сьогодні бачили, і він майже цілий день чи цілу добу, я не буду зараз на цьому (акцентувати), щоб не помилитися, він взяв ікону і їздив вздовж узбережжя для того, щоби російські кораблі не змогли висадити тут десант“, — розповів Кіпер, додаючи, що після цього розпочалася 10-денна буря, яка й завадила планам ворога.
За словами Кіпера, навіть погода пояснювала, що Україну чіпати не можна. Він припустив, що удар по Спасо-Преображенському собору міг бути відповіддю за підтримку Агафангелом України.
“Коли почалася війна, настоятель (Агафангел) виступив за Україну. І це припущення, але він тоді заборонив в молитві згадувати непотрібних нам людей — і Кіріла, і Путіна. І один із варіантів, що це саме йому передали такі вітання (удар по собору — ред.)”, — сказав Кіпер.
У травні 2023-го Кіпера указом президента призначили головою Одеської ОВА. Він виступав за знесення пам’ятника Пушкіну та перейменування вулиць з радянськими назвами.
З даними ЗМІ, торік Кіпер відсудив собі прокурорську пенсію за вислугу років, офіційно ставши пенсіонером у 44 роки. ГУ Пенсійного фонду у Чернівецькій області відмовлялося здійснювати виплачу через нестачу стажу, але Київський окружний адмінсуд вирішив проблему, додавши до стажу термін навчання на денному відділенні юрфаку.
З чиновником пов’язана низка скандалів. Наприклад, у лютому 2023-го “Схеми” повідомили, що після початку повномасштабної війни він провів 10-денну різдвяну відпустку за кордоном. Кіпер підтвердив, що виїжджав з країни кілька разів, але запевнив, що мав на це відповідні дозволи. Тоді ж з’явилася інформація, що у його дружини все ще є російський паспорт, хоча громадянство вона змінила на українське влітку напередодні.
Після цього “Схеми” опублікували ще одне розслідування, в якому сказано, що підприємець Сергій Шапран з оточення Кіпера отримав у власність підсанкційний російський бізнес Ігоря Наумця. Та Кіпер заявив, що не знайомий з жодним з них.
А hromadske у травні повідомляло, що тоді ще голова Одеської ОВА взяв під контроль фактично весь експорт української агропродукції, видавши наказ про посилення митного контролю. Через це в Одеській області було введено відмінні від решти України митні правила.