© Генеральний штаб ЗСУ Сучасна війна – це війна дронів і наземних роботизованих систем
Війна все більше стає війною безпілотників. І створення Україною Сил безпілотних систем досить сильно зачепило російських військових. Нині вони розглядають розглядають можливість створення окремої служби безпілотних систем. Таким чином Міноборони Росії «намагається наздогнати створені в лютому 2024 року українські Сили безпілотних систем», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Голос Америки.
Аналітики зазначають, що під час візиту до Казахстану 28 листопада президент РФ Володимир Путін на пресконференції заявив, що «Міноборони і Генштаб РФ розглядає можливість створення нової служби безпілотних систем у складі Збройних сил Росії та підкреслив, що безпілотники є одним із найважливіших факторів ведення бойових дій».
Водночас, в ISW наголосили, що пов’язаний із Повітряно-десантними військами РФ військовий блогер пояснив, що «російські підрозділи безпілотників наразі неофіційно діють у складі інших російських військових частин та одночасно виконують свої офіційні завдання, такі як проведення штурмових операцій або виконання медичних і саперних функцій».
Путін також похвалив міністра оборони Росії Андрія Белоусова, назвав його головним у створенні служби безпілотних систем і назвав його «сучасним міністром оборони». В ISW переконані, що «згадка Путіна про причетність Бєлоусова може бути спробою відновити його імідж серед російських ультранаціоналістів і військовослужбовців», тому що нещодавно, як зазначили аналітики, російська ультранаціоналістична спільнота та військові блогери негативно відреагували на нездатність Белоусова зменшити кількість загиблих російських операторів безпілотників та фахівців з проведення штурмових операцій в Україні.
«Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що створення нової служби може зайняти від шести місяців до року, адже це буде вимагати кількох реформ і розширення освітніх програм, реєстрації нових військових спеціальностей та інтеграції волонтерських проєктів у бюрократичну систему Міноборони Росії», – кажуть в ISW.
Зокрема, у серпні 2024 року Бєлоусов створив Центр перспективних безпілотних технологій «Рубікон» на базі невстановленої безпілотної авіаційної частини.
«Центр «Рубікон», схоже, є ініціативою Міноборони Росії щодо створення освітньої бази та розробки безпілотників, необхідних для створення нової служби безпілотних систем», – зазначили аналітики.
Силы беспилотных систем разрабатывают концепцию применения наземных беспилотных систем, рассказал военный эксперт Сергей “Флеш” Бескрестнов во время интервью на Радио NV. По его словам, сейчас в Украине уже есть 50 производителей роботизированных платформ, 17 из которых прошли сертификацию по стандартам НАТО.
Роботы должны частично решить в будущем вопрос пехоты, минимизировав риски для этого рода войск на поле боя, подчеркнул эксперт.