© Getty Images Зеленський висловив сподівання, що Німеччина також ухвалить рішення про передачу далекобійних ракет.
Захід дозволив Україні застосовувати далекобійні ракети для ударів по території Росії. Тепер Україна працює над тим, щоб ці удари підтримали всі країни, заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен.
Також Зеленський висловив сподівання, що після російських заяв про ядерну зброю Німеччина також ухвалить рішення про передачу далекобійних ракет для ударів по Росії.
“А тепер, коли є відповідні рішення і не тільки в медіа, а й від відповідних країн, дуже важливо, щоб до цих рішень додати кількість можливостей, якими ми можемо зменшити військовий потенціал РФ де б він не знаходився”, – сказав Зеленський.
Раніше головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов із посиланням на джерела повідомив, що ЗСУ цієї ночі ЗСУ вперше завдали удару по території Росії наданими США ракетами ATACMS.
Вранці Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що у ніч на 19 листопада підрозділи Сил оборони України спільно завдали удару по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев Брянської області РФ. Згодом на місці почали лунати вторинні вибухи та детонація в районі цілі.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив у свою чергу, що на складі зберігали артилерійські боєприпаси, включно з північнокорейськими.
У Міноборони РФ підтвердили удар ATACMS. Там стверджують, що російські засоби ППО нібито збили пʼять ракет, а шоста “була пошкоджена”. Заявляється, що фрагменти боєприпасу впали на “технічну територію військового об’єкта”, через що виникла пожежа. Нагадаємо, кілька днів тому західні ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден нарешті дозволив Україні завдавати ударів по російській території з використанням американської зброї, зокрема ракет ATACMS із дальністю до 300 км. Деякі медіа припускають, що це рішення може стосуватися лише Курської області, де сьогодні разом з росіянами знаходяться також північнокорейські військові. Та досі офіційного підтвердження від Білого дому, як і від Києва немає. Президент України Володимир Зеленський лише зауважив, що такі рішення не потребують анонсів, мовляв, “ракети самі за себе скажуть”. Кремль тим часом намагається за допомогою погроз втримати США від такого кроку, нагадуючи про свою ядерну доктрину.