Удар ATACMS по Росії – в України збільшилися далекобійні можливості – Зеленський про удар по Росії

Зеленський прокоментував ракетний удар по складу боєприпасів у Брянській області

© https://www.president.gov.ua/ За словами президента в України збільшилися далекобійні можливості.

Президент Володимир Зеленський не дав прямої відповіді, чи удар по складу боєприпасів у Брянській області було завдано ракетами ATACMS. Під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Данії Метте Фредріксен, він зазначив, що ці ракети тепер є в переліку ударних можливостей.

У Зеленського поцікавилися, чи ЗСУ атакували склад боєприпасів у Брянської області за допомогою американською ракетою ATACMS. На що той заявив, що Україна має значні далекобійні можливості.

“Без зайвих деталей. В України є далекобійні можливості, є далекобійні дрони власного виробництва, у нас тепер є довгий “Нептун”, і не один. Тепер у нас є ATACMS. Ми все це будемо використовувати”, – сказав слава держави.

Раніше головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов із посиланням на джерела повідомив, що ЗСУ цієї ночі ЗСУ вперше завдали удару по території Росії наданими США ракетами ATACMS.

Вранці Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що у ніч на 19 листопада підрозділи Сил оборони України спільно завдали удару по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев Брянської області РФ. Згодом на місці почали лунати вторинні  вибухи та детонація в районі цілі.

Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив у свою чергу, що на складі зберігали артилерійські боєприпаси, включно з північнокорейськими.

У Міноборони РФ підтвердили удар ATACMS. Там стверджують, що російські засоби ППО нібито збили пʼять ракет, а шоста “була пошкоджена”. Заявляється, що фрагменти боєприпасу впали на “технічну територію військового об’єкта”, через що виникла пожежа. Нагадаємо, кілька днів тому західні ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден нарешті дозволив Україні завдавати ударів по російській території з використанням американської зброї, зокрема ракет ATACMS із дальністю до 300 км. Деякі медіа припускають, що це рішення може стосуватися лише Курської області, де сьогодні разом з росіянами знаходяться також північнокорейські військові. Та досі офіційного підтвердження від Білого дому, як і від Києва немає. Президент України Володимир Зеленський лише зауважив, що такі рішення не потребують анонсів, мовляв, “ракети самі за себе скажуть”. Кремль тим часом намагається за допомогою погроз втримати США від такого кроку, нагадуючи про свою ядерну доктрину. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *