© Міноборони США Та допоміг Тайбей не лише з пусковими установками, але й ракетами та радарами для них.
Тайвань через США та Іспанію міг передати Україні надлишкові батареї зенітно-ракетних комплексів Hawk, ставши найбільшим спонсором Військово-повітряних сил нашої держави, наголошують в Forbes. Йдеться, ймовірно, в тому числі про ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer та пускові установки й радари до них. Наразі з‘являється все більше фактів, які вказують на цю допомогу.
За даними ЗМІ, Україна може розгорнути до 15 батарей Hawk, кожна з яких складається з шести установок, трьох ракет та радарів. За таких умов ці системи становлять третину усієї ППО України.
Ще влітку 2023-го була інформація від американських чиновників про те, що вони хочуть викупити у Тайбею близько десятка батарей Hawk — сотню пускових установок. Їх ЗС Тайваню почали виводити з озброєння у 2015-му. Це повинно було допомогти Києву впоратися з браком ракет для комплексів С-300 і “Бук”.
Нагадаємо, установка Hawk має меншу дальність, ніж ЗРК Patriot, а чутливий до перешкод радар є її основним недоліком. Цей комплекс середнього радіуса дії розроблений компанією Raytheon, а на озброєння його прийняли у 1960-му. З того часу відбулося кілька модифікацій системи. Спершу завданням Hawk була ліквідація літаків, та згодом його стали використовувати й для перехоплення ракет. Найбільша дальність перехоплення цілей — до 40 км при найбільшій висоті 18 км.