© freepik/freepik Іноді вони не згодні з рішенням комісії.
Через війну, яку розпочала Росія, в Україні суттєво зросла кількість осіб з інвалідністю. Встановленням інвалідності для цивільних та військових займається медико-соціальна експертна комісія (МСЕК).
Іноді військові не згодні з рішенням МСЕК. В Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як військовому оскаржити рішення МСЕК.
Якщо військовий не згодний з рішенням, яке прийняла комісія, він може його оскаржити протягом одного місяця. Як і будь-які інші рішення, рішення МСЕК можна оскаржити як в досудовому порядку, так і в суді.
Для оскарження рішення в досудовому порядку можна звернутися до самої комісії або обласної комісії з письмовою заявою. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.
Якщо ж овторно відмовлять у задоволенні скарги, то таке рішення можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України.
У складних випадках центральна МСЕК МОЗ, обласна, центральна міська комісія можуть направляти людей, які звертаються для встановлення інвалідності, до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця) для проведення медико-соціального експертного обстеження.
Після обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, що мають для комісії рекомендаційний характер.
Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.
Строк на звернення до суду становить не пізніше шести місяців з дня, коли ви дізналися про рішення МСЕК, яке вважаєте неправомірним. Звертатися потрібно до адміністративного суду за місцем проживання або перебування позивача чи за місцем знаходження МСЕК.
Проходження медико-соціальної експертизи не залежить від місця проживання, отримати направлення на МСЕ можна екстериторіально, звернувшись до закладу охорони здоровʼя (за місцем проходження лікування або до сімейного лікаря), де підготують відповідні документи.
У разі виникнення додаткових питань, пов’язаних з проходженням МСЕК, звертайтеся телефоном до контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, який порядок встановлення інвалідності в Україні.