© Getty Images Вторгнення в Курську область також вплинуло на російські повітряні операції.
Україна здійснює операцію в Курській області, яка може дозволити виграти необхідний час для прибуття західної допомоги й поповнення українських сил. Крім того, вторгнення України ставить під сумнів здатність Росії розпочати будь-які серйозні наступальні дії до кінця року. До того ж у Росії залишилося мало резервних підрозділів, здатних протистояти маневруванню української бронетехніки в Курську і Бєлгороді, зазначає Майкл Бонерт, інженер дослідницького інституту RAND.
“Нещодавня українська операція в Курську вимагає від Росії укріпити весь свій кордон. Для цього потрібні десятки тисяч солдатів, сотні одиниць техніки та фортифікаційні засоби. Кремлю доведеться витратити місяці на залучення новобранців й поповнення запасів”, — пише Бонерт.
Вторгнення України також позначилося на російських повітряних операціях. Російські гелікоптери виявилися вразливими до українських безпілотників у Курську, а удари українських безпілотників по аеродромах на заході Росії обмежили присутність літаків наземного базування. Російська авіація тепер змушена літати на більші відстані, намагаючись зупинити Україну в Курській області.
“Російські сухопутні і військово-повітряні сили настільки роззосереджені, як це не було за весь час війни. Це сповільнить російські операції протягом наступних кількох місяців”, — додає Бонерт.
Автор також вважає, що Україна буде мати можливість відновити і переозброїти сили в період до весни 2025 року. Для цього необхідно отримання достатньої кількості західної допомоги, збільшення кількості українських ударів по російських аеродромах, енергетичній інфраструктурі і логістиці.
Про те, що відбувається в Курській області та як від цього залежить ситуація в Донецькій області пише Віталій Кононученко в статті “Курська область vs Покровськ”.