У комітеті Верховної Ради розглянули 660 правок і серед них про електронний кабінет військовозобов’язаного

Електронний кабінет військовозобов'язаного може залишитись правом – що буде з електронними повістками

© depositphotos/Zysko Відповідне рішення ухвалив один з профільних комітетів парламенту, розглядаючи пропозиції

Електронний кабінет військовозобов’язаного залишиться у проєкті мобілізаційного закону від комітету нацбезпеки Верховної Ради лише можливістю, а не обов’язком. Такої думки більшість членів парламентського комітету, який розглянув вже 660 правок. Про це повідомила народний депутат ВР Ірина Фріз, яку цитує “Інтерфакс”.

“Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки сьогодні на засіданні розглянув 660 поправок. Фактично ми дійшли до розділу змін до 23-ї статті щодо відстрочки від призову під час мобілізації”, – повідомила Ірина Фріз.

Служба за місцем конкретної військової частини, електронний кабінет – не обов’язковий, а електронні повістки – відхилено

Серед новацій – підтримана комітетом пропозиція щодо можливості для громадян, які самостійно прибули до ТЦК СП зі зв’язком від конкретних військових частин, здійснювати військову службу після навчання в цих військових частинах. також Депутатів комітету проголосували за те, щоб використовувати електронний кабінет військовозобов’язаного лише як право, але не обов’язок. Також комітет вважає за необхідне відхилити пропозицію про передачу для мобілізації електронних повісток.

Мобілізувати у малих громадах будуть районні адміністрації

Також, за словами народного депутата, Комітет підтримує редакцію положення відповідно до якого оповіщення та процес мобілізації в громадах де постійне населення менш як 10 000, здійснюється районним районними державними адміністраціями, а не старостами тергромад.

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець зазначав, що обов’язок реєструвати електронний кабінет військовозобов’язаного суперечить Конституції: “Обов’язок реєструвати електронний кабінет і юридична відповідальність у разі відмови. Таке положення не відповідає закону “Про захист персональних даних”. Норма, коли командування може встановлювати обмеження права громадянина України на виїзд з країни. Однак військові формування не можуть обмежувати права і свободи громадян. В питанні порядку виїзду за кордон чоловіків від 18 до 60 років формулювання “зняти” і “виключити” з військового обліку у військовому квитку вимагає уточнень”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *