Зеленський звинуватив світ у тому, що росіяни наступають на Харківщині

Це провина всього світу – Зеленський про російський наступ на Харківщині

© Офіс президента України Якщо Україна отримає два комплекси Patriot, то Росія не зможе окупувати Харків, заявив президент

Президент України Володимир Зеленський, під час поїздки на Харківщину 16 травня, заявив, що у російському наступі, який триває на півночі області, є провина всього світу. Про це президент заявив у коментарі американському телеканалу ABC News, відповідаючи на запитання чи винна Америка в тому, що зараз відбувається на Харківщині (через затримку з наданням військової допомоги). 

«Це провина всього світу. Вони дали можливість Путіну окуповувати. Але тепер світ може допомогти», – сказав Зеленський ABC News.  

«Все, що нам потрібно, це два комплекси [ЗРК] Patriot. Росія не зможе окупувати Харків, якщо вони будуть у нас», – заявив президент, уточнивши, що «ситуація дуже серйозна».

Нагадаємо, 16 травня Генштаб ЗСУ заявив, що плани ворога максимально вклинитись у глибину міської забудови Вовчанська і там закріпитися були зірвані Силами Оборони України. Також відомо, що російські війська намагаються здобути тактичну перевагу в районі Лук’янців (інший напрям наступу росіян на Харківщині).

За даними голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, із низки громад Харківщини, через російські атаки та удари, евакуювали вже 7991 людину.

Наступ росіян на цьому напрямку триває з 10 травня. Нагадаємо, в американському Інституті вивчення війни вважають, що російський наступ на Вовчанськ значною мірою є наслідком політики Заходу, згідно якої українські сили не можуть використовувати надані союзниками системи для ударів по законних військових цілях у Росії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *