Замлинський став послом з особливих доручень МЗС – раніше він погоджував контракти про яйця по 17 грн

Замлинський погоджував контракти про «яйця по 17 грн», а тепер став послом з особливих доручень МЗС – ЦПК

© Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій Нову посаду ексзаступник міністра оборони вказав у декларації.

Колишнього заступника міністра оборони з питань фінансів та внутрішнього аудиту Ростислава Замлинського призначили послом з особливих доручень Міністерства закордонних справ, пише Центр протидії корупції. Замлинський був заступником міністра за часів Олексія Резнікова та погоджував контракт про купівлю «яєць по 17».

У ЦПК зазначили, що про його нову посаду вказано у декларації посадовці. Зокрема, у декларації за минулий рік Замлинський вказав вже нову посаду. У центрі протидії корупції припустили, що призначення відбулося на початку 2024 року.

Коли ж Замлинський був заступником міністра оборони, то займався фінансовими питаннями. Саме він, як зазначили у ЦПК, протягом 2022-2023 років погоджував контракти на харчування для українських військових за завищеними цінами. Серед них був і контракт про «яйця по 17 грн».

Вказано, що з публічних джерел невідомо, якими саме питаннями займається Замлинський у МЗС.

«Безумством є призначити послом з особливих доручень посадовця, який закривав очі на корупційне пекло в держазакупівлях Резнікова. Якщо ж посадові обовʼязки Замлинського в будь-якій спосіб стосується зброї – таке рішення є злочинним», – зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

У січні 2023 року ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою-«прокладкою».

При цьому за даними ZN.UA, у той час, коли розгорівся скандал навколо контрактів про харчування, Замлинський також контролював усі підрозділи Міноборони, які мали б відслідковувати корупційні дії в міністерстві, включно із антикоруправлінням, внутрішнім аудитом та інспекцією».

Замлинського звільнили у вересні 2023 року разом із ще п’ятьма заступниками міністра оборони. Це звільнення відбулося після того, як місце Олексія Резнікова на посаді глави Міноборони зайняв Рустем Умєров.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *