Угода України та США про корисні копалини – Волтц звернувся до Києва – новини України

Вашингтон та Київ можуть залагодити свої розбіжності: Волтц попередив про човникову дипломатію США

© Getty Images Він закликав підписати угоду про корисні копалини. 

Радник президента США з національної безпеки Майкл Волтц заявив, що для того, аби просунутися в питанні мирних переговорів по Україні, Штати використовують тактику човникової дипломатії. Тож під час інтерв’ю Fox News він закликав Київ таки підписати угоду про корисні копалини. 

“Скиньте оберти, серйозно перегляньте угоду щодо мінералів і підпишіть її, — сказав Волтц, додаючи, що лайка України на адресу США “неприйнятна”. — США та Україна можуть залагодити свої розбіжності”.

Він відкинув тезу про те, що США “викинули” Україну з процесу перемовин. 

“У дипломатії є термін для цього. Це називається човниковою дипломатією, тому що залучення всіх до столу відразу просто не спрацювало в минулому, — сказав він. — Ми залучили одну сторону, ми залучили іншу сторону, і тоді у нас буде процес, який рухається вперед під керівництвом президента Трампа”.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пояснив, що не підписав українсько-американську угоду про корисні копалини, тому що в документі не були прописані гарантії безпеки. Згодом стало відомо, що драфт також передбачав передачу США прав на 50% корисних копалин держави. Той факт, що Зеленський не підписав його одразу, схоже, роздратував очільника Білого дому Дональда Трампа, який звинуватив Київ у зриві домовленостей. Окрім цього, республіканець почав дезінформаційну кампанію проти Зеленського, що фактично підтвердили у його команді. 

Важливим нюансом в цій історії є те, що близько половини корисних копалин України знаходяться під окупацією. Це стосується в тому числі понад 40% покладів металів та третини рідкоземів та мінералів. Детальніше про це читайте у статті Юлії Самаєвої “Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *