Удари далекобійною зброєю по цілях у РФ – ЗМІ розповіли, чому Україна хоче отримати дозвіл Заходу

Демонстрацією можливості ударів углиб РФ Україна сподівається змусити Москву до переговорів — ЗМІ

© Getty Images Однак Києву потрібен дозвіл від Заходу на використання далекобійних ракет по цілях у Росії.

Україна хоче отримати від Заходу дозвіл на використання ракет дальнього радіусу дії Storm Shadow для знищення цілей у глибині Росії, вважаючи, що це може змусити Москву піти на переговори про припинення бойових дій, повідомляє The Guardian.

У Києві припускають, що використання Storm Shadow для “демонстраційних” ударів покаже Кремлю, що військові об’єкти поблизу самої столиці РФ можуть бути вразливими для прямих атак.

Припущення таке: Росія розглядатиме можливість переговорів лише тоді, коли вважатиме, що Україна здатна “загрожувати Москві й Санкт-Петербургу”. Однак ця стратегія пов’язана з високим ризиком і поки що не має підтримки з боку США.

Київ місяцями закликав надати дозвіл на використання Storm Shadow проти цілей на території Росії.

Ракети Storm Shadow розроблені на основі англо-французької співпраці й виробляються європейським підприємством MBDA, яке також має італійського партнера. Але оскільки деякі компоненти ракет постачають США, вважається, що Білий дім також повинен дати згоду на використання цієї зброї по території Росії. Досі Вашингтон відмовлявся це робити, побоюючись ескалації.

Американські офіційні особи заявили Politico, що, на їхню думку, Storm Shadow та інші ракети дальнього радіусу дії можуть бути недостатньо точними на великих відстанях, і російські винищувачі, які запускали планерні бомби в прифронтові райони України, здебільшого базувалися поза зоною досяжності ракет, як запобіжний захід.

На думку президента України Володимира Зеленського, наслідки “курської операції” показують, що попередження Кремля про “червоні лінії” перебільшені. 

Минулого тижня Україна також розпочала зухвалу серію атак безпілотників на Росію.

Джерела The Guardian у Києві заявили, що операції з використанням безпілотників можуть коштувати “всього 1 млн доларів за раз”, і Україна сподівається, що це допоможе знищити деякі з 300 російських бойових літаків, щоб зменшити кількість атак РФ із використанням планерних бомб. 

Хоча можна стверджувати, що атаки з безпілотників є “альтернативою”, в Києві вважають, що демонстрація можливості завдати ракетного удару вглиб РФ може спонукати Кремль до переоцінки своїх дій. Однак мало хто вірить, що російський диктатор Владімір Путін зацікавлений у припиненні бойових дій. Росія розраховує, що може перемогти Україну шляхом виснаження.

Вважається, що Київ отримав експортну версію Storm Shadow (відому у Франції як Scalp). Ці ракети мають дальність близько 190 миль (близько 305 км), хоча і Британія, і Франція мають версії з вдвічі більшою дальністю. Москва розташована приблизно за 300 миль (близько 482 км) від північного кордону України.

Повідомлялося, що Велика Британія не зверталася офіційно до США щодо дозволу Україні використовувати Storm Shadow на території РФ. Британське Міністерство оборони відмовилося коментувати це питання, натомість повторило попередні заяви про права Києва “на самооборону”.

Чому західні партнери України не дають нам ракети дальністю до 500 км та чому так бояться, що Київ ударить ними вглиб території Росії? Про те, чи змінить Захід свою позицію та які аргументи України можуть уплинути на наших партнерів, — у статті Володимира КравченкаДалекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії”.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *