Постачання мін Україні від США ‒ Байден прийняв історичне рішення

США передадуть протипіхотні міни Україні: Байден скасував свою заборону ‒ WP

© EPA-EFE/ATEF SAFADI Україна хоче отримати протипіхотні міни ще з моменту повномасштабного вторгнення РФ, оскільки російська армія активно застосовує їх на фронті.

Президент США Джо Байден санкціонував постачання протипіхотних мін Україні. Це рішення стало наступним кроком після дозволу на використання ракет ATACMS для ударів углиб російської території. Він скасував свою власну попередню заборону, чим викликав критику з боку груп із контролю над озброєннями.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на низку американських посадовців.

Зазначається, що тип протипіхотних мін, які передають Україні, є “нестійким”. Це означає, що вони самознищуються або стають неактивними після вичерпання заряду батареї, що зменшує ризики для цивільних.

Українська сторона запевнила, що ці міни не будуть використовуватися у густонаселених районах. Однак експерти з контролю над озброєннями застерігають, що навіть такі міни становлять загрозу. Один із чиновників зазначив, що мін допоможуть стримувати російські атаки, особливо на сході України, де Росія використовує тактику масованих штурмів.

“Росія масовано атакує українські позиції, попри величезні втрати, яких вона зазнає. Все більше міст і селищ ризикують опинитися в окупації. Такі міни були створені спеціально для боротьби саме з цим.

Коли міни використовуватимуться разом з іншими боєприпасами, які ми вже передали Україні, це сприятиме ефективнішій обороні”, ‒ підкреслив неназваний урядовець.

Україна підписала Оттавську конвенцію, яка забороняє використання та передачу протипіхотних мін. Водночас США та Росія не є її учасниками. Правозахисники критикують рішення Байдена, називаючи його “чорною міткою”, яка може підірвати репутацію Вашингтона. У 2020 році під час президентства Дональда Трампа США змінили політику часів Барака Обами, вказавши на необхідність стратегічного використання мін для протидії Росію та Китаю.

Раніше Байден виступав проти використання таких мін, називаючи їхню військову ефективність сумнівною, а ризики для цивільних ‒ неприйнятно високими. Проте, як зазначає The Washington Post, прогрес Росії на полі бою змусив адміністрацію США шукати нові способи підтримки України.

“Росія все одно використовує міни”, ‒ сказав український чиновник.

США не використовували протипіхотні міни з часів першої війни в Перській затоці у 1991 році, за винятком одного інциденту в Афганістані 2002 року. Станом на 2022 рік країна мала запас близько трьох мільйонів таких мін.

У 2022 році адміністрація Байдена відновила політику часів Барака Обами, яка забороняла використання та передачу протипіхотних мін за межами Корейського півострова.

Білий дім пообіцяв підтримати зусилля з розмінування України після завершення війни. Чиновники зазначають, що це включатиме знищення мін, переданих США.

Нагадаємо, за інформацією Fox News, адміністрація Джо Байдена цього тижня оголосить про надання Україні пакету озброєнь на 275 мільйонів доларів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *