© 22 окрема механізована бригада / Facebook Пояснення дали юристи.
В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Також вони мають носити при собі військово-облікові документи.
Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, коли потрібно замінити прописне.
Приписне посвідчення — це документ, який підтверджує постановку на військовий облік та містить інформацію про особу, її придатність до військової служби та відповідну категорію. Його отримують юнаки у віці 17 років, які проходять медичний огляд та визначаються з можливістю подальшої служби в Збройних Силах України або інших військових формуваннях
Приписне посвідчення дійсне до моменту отримання військового квитка, або до призову на строкову службу, зарахування до резерву або звільнення від військового обов’язку у звʼязку з виключенням з військового обліку за підставами ст. 37 ЗУ про “ВО і ВС”. Якщо громадянин досяг 25-річного віку (по старому законодавству було встановлено термін 27 років) та не був призваний на військову службу, він може отримати військовий квиток за законною процедурою.
Коли потрібно змінювати приписне посвідчення
Законом встановлено випадки, коли необхідно змінювати або оновити приписне посвідчення:
Досягнення 25-ти років
Як тільки призовнику виповнилось 25-ть років він зобов’язаний протягом 7 днів зʼявитись до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку призовників – для зміни приписного посвідчення на військовий квиток. У противному випадку призовнику загрожує адміністративний штраф у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень за порушення правил обліку та статус «У розшуку» з позначку про «порушення правил військового обліку Резерв+».
Зміна персональних даних чи інших відомостей
Якщо змінюється прізвище, ім’я або по батькові, необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) для оновлення даних приписного.
Втрата або пошкодження приписного
Якщо приписне посвідчення втрачено або значно пошкоджене, необхідно негайно звернутися до ТЦК та СП для отримання дубліката.
Оновлення категорії придатності
Якщо медична комісія переглядає стан здоров’я та змінює категорію придатності до військової служби, необхідно внести зміни у приписне посвідчення.
Переїзд до іншого регіону
У разі зміни місця реєстрації або фактичного проживання, громадянин має стати на військовий облік за новим місцем проживання та отримати штамп про це у приписному документі.
Якщо приписне посвідчення втрачено, необхідно:
- написати заяву про втрату документа до поліції;
- звернутися до територіального центру комплектування за місцем проживання (обліку) з довідкою про втрату документу отриману в поліції;
- сплатити адміністративний штраф (у разі якщо на вас складено адмін. постанову);
- пройти процедуру отримання дубліката приписного свідоцтва.
Нагадаємо, у яких випадках можуть мобілізувати осіб до 25 років. Відповідно до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», мобілізованими можуть бути тільки особи в статусі військовозобов’язаного.