Мирні переговори – ЗМІ дізналися, яку команду збирає Путін

Путін збирає команду

© EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV Команда Трампа не має такої ж обізнаності щодо України та достатнього досвіду прямих контактів з РФ, однак Росії може бути складно через непередбачуваність президента США.

Російський диктатор Владімір Путін збирає команду “важковаговиків” з десятиліттями досвіду ведення переговорів на високому рівні, щоб “протистояти” команді президента США Дональда Трампа під час перемовин щодо угоди про припинення війни РФ проти України, повідомляє Bloomberg.

Серед цих “важковаговиків”, зокрема, головний зовнішньополітичний радник Кремля Юрій Ушаков, який має більш ніж півстолітній досвід роботи в дипломатії, та директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сєргєй Наришкін, який служив з Путіним у КДБ.

Фінансист Кіріл Дмітрієв, який здобув освіту в Стенфорді та Гарварді і має зв’язки з родиною російського диктатора, може відігравати ключову роль як неофіційний канал контактів з переговірниками Трампа, розповіли Bloomberg джерела.

Те, що Путін вирішив покладатися на висококваліфікованих і досвідчених переговірників навряд чи є несподіванкою. “Кадровий вибір” підкреслює, наскільки рішуче глава Кремля налаштований на досягнення сприятливого результату в переговорах і, можливо, те, як мало змінилися його вимоги щодо України з початку повномасштабного вторгнення.

Залучення Дмітрієва з його досвідом роботи в США і в таких компаніях, як McKinsey & Co., Goldman Sachs Group Inc. вказує на те, що Путін готовий адаптуватися у відносинах з новим президентом США.

Тим часом команда Трампа, як зазначає Bloomberg, навпаки, не має такої ж глибокої обізнаності щодо України та достатнього досвіду прямих переговорів з РФ. Оскільки шлях до мирної угоди все ще залишається вкрай невизначеним, а Путін не демонструє жодних ознак готовності піти на значні поступки, це може стати серйозною проблемою за столом переговорів.

77-річний Ушаков служив помічником Путіна більше десятка років, а до цього був послом у США у 1998-2008 роках — це дало йому глибокі знання про те, як вести переговори з Вашингтоном. 70-річний Наришкін також вважається давньою довіреною особою російського диктатора, пропрацювавши з ним понад чотири десятиліття.

“Ушаков добре знає американський істеблішмент і має великий вплив у Москві. Він – найкраща людина для “великих переговорів” у класичному розумінні”, – заявив Андрій Сушенцов із Московського державного інституту міжнародних відносин.

У четвер, 13 лютого, Наришкін сказав журналістам, що Кремль уже наказав продовжувати контакти зі спецслужбами США після телефонної розмови Трампа з Путіним.

І Ушаков, і Наришкін брали участь у ранніх переговорах про припинення вогню з Україною незабаром після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення у 2022 році.

“Російська команда може опинитися у скрутному становищі, маючи справу з більш непередбачуваним співрозмовником в особі Трампа, чиї більш нестандартні ідеї та періодична войовничість є різким відходом від лінії попередньої адміністрації США. Це ставить Росію в більш незручне становище, оскільки їй доводиться продумувати сценарії, які вона, можливо, не розглядала раніше”, – вважає старший науковий співробітник у Королівському інституті об’єднаних служб у Лондоні Емілі Ферріс.

49-річний Дмітрієв вже брав участь у переговорах щодо звільнення американського вчителя Марка Фогеля з російської в’язниці цього місяця. Спеціальний представник Трампа Стів Віткофф, який нещодавно відвідав РФ, натякнув на це, заявивши журналістам, що дехто з Росії на ім’я Кіріл відіграв важливу роль у цьому процесі.

“Залучення Дмітрієва свідчить про те, що Кремль розглядає цей обмін як жест доброї волі, пов’язаний із ширшими переговорами щодо України. … Росія грає більш прагматичну гру і намагається мати когось у своїй команді, хто може вести ділові переговори з командою Трампа”, – зазначає Ферріс. 

Дмітрієв народився в Києві, і після роботи в McKinsey та Goldman Sachs повернувся до Росії, має “великий досвід в укладанні угод з іноземними бізнес-партнерами”. З 2011 року він керує Російським фондом прямих інвестицій.

Дмітрієв перебуває під санкціями США, які назвали його союзником Путіна. За межами Росії він, можливо, найбільш відомий як головний “промоутер” російської вакцини проти коронавірусу “Спутник V”.

Кіріл Дмітрієв згадується у доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера за зусилля з “налагодження контактів” з адміністрацією Трампа після перших виборів американського лідера. Він також має мережу зв’язків на Близькому Сході, в тому числі в Саудівській Аравії, яка, за словами Трампа, може стати місцем зустрічі з Путіним.

У 2019 році наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман нагородив російського фінансиста орденом імені короля Абдель Азіза ІІ ступеня — найвища нагорода королівства. Дмітрієв супроводжував Путіна під час візитів до Абу-Дабі та Ер-Ріяда у 2023 році.

Інші члени російської переговорної групи 2022 року також можуть приєднатися до перемовин пізніше. Особа, близька до Кремля, розповіла Bloomberg, що вони, головним чином, допомагатимуть у переговорах з українськими представниками, зокрема, може бути залучений помічник російського диктатора Владімір Мєдінскій. Мєдінскій, як і Дмітрієв, народився в Україні. Він має багаторічну кар’єру на державній службі, в тому числі є співавтором пропагандистського підручника з “історії” для використання в російських школах після вторгнення РФ в Україну, в якому Захід звинувачується у прагненні дестабілізувати Росію.

Трамп провів телефонні розмови з Путіним та українським президентом Володимиром Зеленським, заявивши про намір “негайно почати переговори” з главою Кремля щодо завершення війни РФ проти України. За словами Трампа, у мирні переговори буде включений і Київ. Спецпредставник президента США з питань України та РФ Кіт Келлог заявив, що Зеленський та Путін мають вести прямі перемовини й обидві сторони “повинні від чогось відмовитися”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *