© news.yahoo.com Депутати занепокоєні підготовкою до переговорів, які можуть містити неприйнятні для України умови.
Британські депутати та колеги з усіх партій закликали уряд підтримати вимоги України щодо справедливого миру за допомогою дипломатичного тиску та військової допомоги, пише The Guardian.
“Уряд Кіра Стармера повинен рішуче підтримати Україну в найближчі місяці, оскільки обидві сторони прагнуть зміцнити свої позиції напередодні переговорів. Міжнародна підтримка має вирішальне значення для досягнення справедливого миру, із забезпеченням суверенітету України і провалом планів Путіна”, — йдеться у заяві міжпартійної парламентської групи з питань України, приуроченій до 1000 днів боротьби проти широкомасштабної російської агресії.
Голова групи, лейборист Алекс Собел підкреслив, що Британія повинна підтримати позицію Києва щодо можливих поступок, а не підштовхувати президента Зеленського погодитися на російські вимоги.
“Жодна інша країна не має права вести переговори про відторгнення території України”, — наголосив він.
У свою чергу, співголова парламентської групи Сара Грін – представниця Ліберально-демократичної партії – додала, що наступний рік буде важким для України, тож Велика Британія “повинна запропонувати Києву тверду і непохитну підтримку”.
Заява з’явилася в той самий час, коли радником уряду з питань національної безпеки було призначено Джонатана Пауелла, який працював керівником апарату колишнього прем’єр-міністра Тоні Блера й очолював успішні переговори про мир у Північній Ірландії. Останніми роками він керує власною благодійною організацією Inter Mediate, яка працює над укладенням мирних угод у багатьох зонах світових конфліктів.
Минулого року Пауелл сказав у журналі Prospect, що світові лідери повинні готуватися до врегулювання конфлікту між Росією та Україною шляхом переговорів.
Видання зауважує, що це може свідчити про підготовку британського уряду до переговорів.
Очевидно, цим самим наміром керувався і канцлер Німеччини Олаф Шольц, який у п’ятницю провів першу з кінця 2022 року телефонну розмову з Владіміром Путіним. Він закликав російського диктатора вивести війська з України та сісти за стіл переговорів.
Перемога Дональда Трампа на виборах прискорила підготовку до переговорів між Україною та Росією після майже трирічної війни. Обраний президент США неодноразово казав, що може закінчити війну “за один день”, втім не уточнюючи, яким чином.
Володимир Зеленський заявив, що розраховує на завершення війни у 2025 році.
“Зі свого боку ми повинні зробити все, щоб наступного року ця війна закінчилася, завершилася дипломатичним шляхом”, – сказав він Українському радіо.
Він також підіграв Трампу, заявивши, що його перемога на виборах означає, що війна “закінчиться швидше”.
План Перемоги Володимира Зеленського, з яким він ознайомив союзників, зокрема і Дональда Трампа, передбачає покращення оборонних можливостей і стратегічного неядерного стримування, включаючи безумовне запрошення приєднатися до НАТО.
The Wall Street Journal стверджує, що в колах Трампа розглядається ідея щодо демілітаризованої зони між російською та українською арміями та “заморожування” існуючої лінії фронту. Українські амбіції вступити до НАТО будуть відкладені щонайменше на два десятиліття, але США нададуть зброю для стримування майбутньої російської агресії.