Бої у Вовчанську вже почались – заява військового – Новини Харкова

Вовчанськ оточують, почались вуличні бої – військовий

Такою ситуація була станом на ранок 12 травня © DeepStateMAP Ярославський зазначив, що кордон виявився не замінованим, що дозволило вільне просування ворожих військ.

Командир підрозділу розвідки Збройних Сил України Денис Ярославський у неділю вдень, 12 травня, заявив, що російська війська почали оточувати Вовчанськ у Харківській області і в місті по суті уже почались бої.

Військовий заявив, що сьогодні ударній аеророзвідці вдалось зупинити просування російської «Шторм Z», а артилерія добила роту Z разом із їхньою технікою вогневої підтримки, однак ситуація є складною, а ворог стягує резерви.

«Почалися вуличні бої, місто оточують. Кажу це, бо ми можемо загинути, і правду ніхто не почує. А навіщо тоді все?», – написав він у Facebook.

Також Ярославський пише, що першої лінії фортифікацій та мін на кордоні України та Росії у Харківський області  просто не було, тому окупанти  вільно зайшли у сіру зону по всій лінії кордону, яка такою б не мала бути.

«За два роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус три поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це чи шалене злодійство чи навмисний саботаж.  Тепер ми знову втрачаємо людей, території та робимо те, що вже робили у вересні 22-го», – вказав він.

Зазначимо, що ще 6 квітня президент України Володимир Зеленський інтерв’ю «Ми — Україна»  стверджував, що на найважливіших напрямках Україна на 90% завершила облаштування лінії фортифікаційних споруд для майбутнього захисту від можливого наступу російських військ.

«За пару місяців все буде здано, принаймні такі зобов’язання щодо всіх трьох ліній (оборони – ред.). На деяких гарячих напрямках уже 92-98% виконаних робіт», – сказав тоді президент, додавши, що «чим ближче до гарячих напрямків, там швидше все будується».

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов вдень 12 травня підтвердив, що Вовчанськ, Липці і всі пункти північного прикордоння майже цілодобово знаходяться під ворожим вогнем.  Також збільшилась кількість населених пунктів, де тривають активні бойові дії, а з навколишніх сіл проводять евакуацію населення.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що ситуація  на Харківщині є дуже складною, там тривають бої.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *