Атаки українських дронів по НПЗ в Росії — США заявляють, що це шкодить постачанню палива

Удари українських безпілотників по Росії зашкодили постачанню палива, але не електроенергії — Розвідувальне управління США

© Алєксєй Грінченко / Google Photos Україна прагне завдати удару по поставках російського палива та доходах від експорту.

Удари українських безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі на початку цього року вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей країни й призвели до зростання внутрішніх цін на паливо, але мали мінімальний вплив на виробництво електроенергії, повідомило розвідувальне управління Пентагону.

Втрата частини російських нафтопереробних потужностей призвела до зростання внутрішніх цін на 20-30% до середини березня і спровокувала зупинку експорту, що дозволило зосередитися на задоволенні внутрішнього попиту, згідно з оцінкою Розвідувального управління Міністерства оборони, яка була узагальнена в доповіді, опублікованій у четвер 16 травня генеральним інспектором, що здійснює нагляд за допомогою США Україні.

“Щоб пом’якшити наслідки цих ударів, Росія заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з березня, почала імпортувати нафтопродукти з Білорусі, які планувала імпортувати з Казахстану, і надала пріоритет відвантаженню нафтопродуктів російськими залізницями на противагу іншим видам транспорту”, — йдеться в доповіді.

Україна, яка покладається на іноземну військову та економічну допомогу у боротьбі з Росією на чолі з США, дедалі агресивніше атакує цілі на російській території. Хоча атаки на нафтопереробні заводи мають на меті виснажити запаси пального та експортні надходження для путінських збройних сил, США критикують Україну за те, що вона створює ризик для світових цін на нафту.

Хоча атаки все ще тривають, аналіз Розвідувального управління Міністерства оборони США охоплює лише двомісячний період — від першого удару 21 січня по заводу ПАТ “Новатек” в Усть-Лузі до атаки 24 березня на електростанцію в Новочеркаську. Напади на енергетичні об’єкти “призвели до незначних перебоїв у постачанні електроенергії російським військовим і цивільному населенню”.

“Українські удари по Чорноморському флоту Росії з використанням морських безпілотників змінили російські військово-морські операції”, — йдеться у звіті.

Нагадаємо, що у п’ятницю 17 травня нафтопереробний завод в місті Туапсе зазнав атак українських безпілотників. Об’єкт був атакований двома дронами.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *