© Головне управління розвідки Міністерства оборони України На місці прильоту були виявлені уламки телеметрії, необхідної для вимірювання параметрів польоту.
Заступник очільника ГУР МО Вадим Скібіцький розповів, що у росіян може бути до десяти балістичних ракет “Орєшнік” (“Кедр”). Аби розпочалося серійне виробництво цього озброєння, потрібно провести щонайменше десять випробувань.
“Ми це бачили на “Булаві” морського базування, коли була половина успішних, а половина неуспішних пусків”, — розповів Скібіцький, слова якого цитує “Укрінформ”.
Він також зауважив, що на місці прильоту у Дніпрі були знайдені уламки ракети та уламки телеметрії. Її використовують, аби зафіксувати усі параметри польоту. Тож не виключено, що удар по Україні міг бути дослідницько-бойовим використанням ракети — тестовим дослідженням нового ракетного комплексу в бойових умовах.
Нагадаємо, 21 листопада Росія атакувала Дніпро. Спершу було припущення, що агресор зробив це за допомогою міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 “Рубеж”, яка може бути носієм ядерної боєголовки і має дальність польоту від двох до шести тисяч кілометрів. За таких умов Україна стала б першою державою у світі, проти якої було застосовано озброєння такого типу. Та на Заході почали відкидати цю версію, після чого російський диктатор Владімір Путін заявив, що насправді атаку здійснили за допомогою експериментальної ракети середньої дальності “Орєшнік”. У Пентагоні пояснили, що її розробили саме на базі міжконтинентального “Рубежа”. Там додали, що США були повідомлені про атаку.